KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12848610
*
nr 1284 8610
Örjan Sandenor
(f. 1946), Sverige
Oljemålning, "Ölands stenar". Signerad. Olja på duk, 25x30 cm
Örjan Sandenor, svensk bildkonstnär född 1946 i Sandviken.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2019
kl 20:10:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 21:55:49
1
200 kr
28/10 14:31:14
2
150 kr
28/10 14:31:14
1
200 kr (Budbetjänt)
28/10 20:05:06
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Örjan Sandenor
Örjan Sandenor, svensk bildkonstnär född 1946 i Sandviken.
Läs mer om Örjan Sandenor
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige örjan sandenor
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42
*
Örjan Sandenor
Örjan Sandenor, svensk bildkonstnär född 1946 i Sandviken.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Örjan Sandenor
nr 1284 8610
Örjan Sandenor
(f. 1946), Sverige
Oljemålning, "Ölands stenar". Signerad. Olja på duk, 25x30 cm
Örjan Sandenor, svensk bildkonstnär född 1946 i Sandviken.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/10 21:55:49 | 1 | 200 kr |
| 28/10 14:31:14 | 2 | 150 kr |
| 28/10 14:31:14 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 28/10 20:05:06 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Örjan Sandenor
Örjan Sandenor, svensk bildkonstnär född 1946 i Sandviken.Läs mer om Örjan Sandenor
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige örjan sandenor
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42



